Публікації на веб-ресурсах. Де? Як?

Ні для кого не секрет, що пік наукової діяльності більшості педагогів приходиться на передатестаційний період. І от настає судний день – засідання атестаційної комісії з приводу результативності діяльності вихователя…

 

Цьогорічна стресова фаза залишилась позаду. Підсумки підбиті, характеристики вже напоготові. Так давайте ж наступного року не будемо наступати на ті ж садові інструменти і потурбуємось про появу публікацій в інтернет-ресурсах заздалегідь. Тим більше, що робота ведеться, наробок маємо чимало і похвастати є чим.

 

До вашої уваги огляд ресурсів, що охоче приймають напрацювання педагогів.

1. Адреса: e-kniga.in.ua

Особливості: Ця платформа потрапила на першу сходинку нашого рейтингу тому, що тут педагоги отримують гонорар за публікацію матеріалів у вигляді 50% від заявленої вартості посібника. Ваша книга буде продаватись в е-магазині. Вторговані гроші можна вивести на віртуальний гаманець WebMoney, або картку Mastercard чи Visa (кредитну чи зарплатну – без різниці). Спосіб виводу можна обрати під час реєстрації в особистому кабнеті та змінити в будь-який момент.

Вимоги: Унікальність роботи; текст повинен бути гарно структурованим; про дизайн обгортки теж повинен подбати автор.

Недоліки: Це важко назвати недоліком, та все ж… Педагогів, що займаються плагіатом жде розчарування – робота проходить ретельну перевірку модератором, і лише після цього з’являється в інтернет-магазині. На продаж з вказанням авторства можна виставити лише посібник чи презентацію. Окремі заняття – не формат. Вивести на карту можна не менше 100 грн.

2. Адреса: vseosvita.ua

Особливості: Зрозумілий інтерфейс сайту дозволяє опублікувати матеріали одразу ж після реєстрації. Є можливість переглянути вебінари, взяти участь в освітянських конкурсах. Сертифікат чекати не потрібно, він з’являється в особистому кабінеті після додавання розробки. 

Вимоги: Опублікувати можна будь-які матеріали освітньої тематики.

Недоліки: Не знайшла.

3. Адреса: abetkaland.in.ua

Особливості: Автор і, за сумісництвом, модератор, позиціонує ресурс як освітній прект, що цілком відповідає реальності. На сайті можна знайти безліч цікавинок. Гонорару не отримаєте, але і за публікацію з вас грошей не візьмуть. До того ж, кожен автор, стаття якого пройшла модерацію та була викладена на сайті отримує сертифікат БЕЗКОШТОВНО. А це – величезний плюс.

Вимоги: Приймаються як оглядові прес-релізи передового педагогічного досвіду, статті, так і плани-конспекти занять. Головна вимога – унікальність тексту.

Недоліки: Не помітила.

4.Адреса: wikihow.com

Особливості: Достатньо авторитетний міжнародний ресурс. Сам факт публікації вашої статті вже говорить про певний рівень професіоналізму. Матеріали часто викладаються у вигляді порад стосовно тієї чи іншої теми. Розділів, куди можна подати свій допис безліч. Є й «Освіта та комунікації».

Вимоги: Все ті ж самі – унікальність статті.

Недоліки: Бажаючі «крапати» за сертифікат будуть засмучені. Його вам не видадуть.

5. Адреса: masterclassy.ru

Особливості: Російський сайт. Опублікувати можна майстер-класи. Ідеальний сайт для любительок hand made. Кожен автор безкоштовно отримує електронний сертифікат.

Недоліки: Звісно, назвати сайт освітнім ресурсом не можна. Але для підняття самооцінки та в якості першої спроби – рекомендую.

6. Адреса: solnet.ee

Особливості: Дитячий портал. Приймаються статті, вірші, сценарії свят і т.д. Сертифікат – безкоштовно.

Вимоги: Матеріали, повністю чи частково опубліковані в мережі не приймаються.

Недоліки: Російськомовний сайт. Ресурс активно співпрацює з російськими видавництвами. Матеріали, видані на сайті, забороняється перекладати іншими мовами без узгодження з видавництвом.

7. Адреса: doshkilnyk.in.ua

Особливості: Матеріали, надані автором, можуть бути опубліковані як на сайті, так і в одному з номерів електронного журналу doshkilnyk.in.ua.

Вимоги: Високий відсоток унікальності, на сайт потрапляють лише статті актуальної тематики. Конспекти занять йдуть в електронний журнал. Сертифікат потрапляє до автора після оплати квитанції на суму 25 грн.

Недоліки: Адміністрація порталу перемудрувала з реєстрацією. Знайти кнопку “зареєструватись” неможливо взагалі. І лише під час купівлі одного з номерів журналу (найдешевший – 4 грн) у вас з’явиться можливість поставити галочку в квадратику “зареєструватись автоматично”.

8. Адреса: urok-ua.com

Особливості: сценарії заходів, класної години, статті на педагогічну тематику, конспекти занять, презентації, майстер-класи по рукоділлю, сценарії семінарів, батьківських зборів і конференцій, корисні поради і рекомендації для педагогів, батьків і дітей, кросворди, вікторини, дидактичні ігри.

Вимоги: Матеріали проходять модерацію, але не таку сувору, як на ресурсах, що описані вище.

Недоліки: За публікацію матеріалів потрібно сплатити 49 грн. Сертифікат входить у вартість.

9. Адреса: naurok.com.ua

Особливості: Освітній проект щомісяця проводить конкурс матеріалів відповідної тематики. Переможцем визнано автора, матеріали якого скачувались найбільшу кількість разів. Чим більше матеріалів опубліковано протягом поточного місяця, тим більші шанси стати лідером. За останній рік сайт кардинально змінився на краще. Сертифікат можна скачати миттєво. Одразу після публікації.

Вимоги: Унікальність.

Недоліки: 0

10. Адреса: metodportal.com

Особливості: Угорі кожної сторінки майорить нав’язлива реклама, за змістом дуже далека від тематики сайту.

Вимоги: Редакція порталу не перевіряє і не підтверджує правомірність розміщення матеріалів. Тобто, вимог до авторства, по суті, не має.

Недоліки: Вартість сертифікату – 60 грн. Якість матеріалів, розміщених на сайті доволі сумнівна. Особисто я поставилася б до педагога, який хизується подібним досягненням щонайменше з підозрою. Але, якщо методист не дуже вимогливий, то і так зійде.

11. Адресаpustunchik.ua

Особливості: Приймаються авторські статті та тему навчання та виховання. Сертифікат за публікацію не отримаєте, зате статтю буде розміщено під вашим прізвищем. На сайті теж часто проходять конкурси для дітей та дорослих.

Вимоги: Всі статті проходять сувору модерацію та тест на унікальність.

Недоліки: До публікації приймаються статті не менше 3000 знаків.

Заплатити за публікацію і розмістити «місцями запозичений» матеріал, чи нічого не платити, постаратись і написати унікальну роботу та опублікувати її з гордо піднятою головою? Який ресурс обрати? Вибір за вами.