Пожежна безпека в під час новорічних свят
Під час новорічних свят, крім звичайних правил пожежної безпеки слід дотримуватися ще кілька простих норм, які дозволять вам отримати від вихідних днів лише позитивні емоції:
1. Не прикрашайте ялинку матер’яними і пластмасовими іграшками.
2. Не обкладають підставку ялинки ватою.
3. Висвітлювати ялинку слід тільки електрогірляндами промислового виробництва.
4. У приміщенні не дозволяється запалювати бенгальські вогні, застосовувати хлопавки і воскові свічки. Пам’ятайте, відкритий вогонь завжди небезпечний!
5. Не слід використовувати піротехніку, якщо ви не розумієте як нею користуватися, а інструкції не додається, або вона написана незрозумілою вам мовою.
6. Не можна ремонтувати і вдруге використовувати не спрацювала піротехніку.
7. Категорично забороняється застосовувати саморобні піротехнічні пристрої.
заборонено:
– влаштовувати “салюти” ближче 30 метрів від житлових будинків і легкозаймистих предметів, під низькими навісами і кронами дерев.
– носити піротехніку в кишенях.
– тримати гніт під час запалювання близько особи.
– використовувати піротехніку при сильному вітрі.
– направляти ракети і феєрверки на людей.
– кидати петарди під ноги.
– низько нагинатися над запаленими феєрверками.
– перебувати ближче 15 метрів від запалених піротехнічних виробів.
Підпалювати гніт потрібно на відстані витягнутої руки. Пам’ятайте, що гніт горить 3-5 секунд. Відлетіла іскру дуже важко загасити: тому, якщо вона потрапить на шкіру – опік гарантований. При роботі з піротехнікою категорично забороняється палити. В радіусі 50 метрів не повинно бути пожежонебезпечних об’єктів.
При цьому глядачам слід перебувати на відстані 15- 20 метрів від пускового майданчика, обов’язково з навітряної сторони, щоб вітер не зносив на них дим і незгорілі частини виробів. Категорично забороняється використовувати поряд з житловими будинками та іншими будівлями вироби, що летять вгору: траєкторія їхнього польоту непередбачувана, вони можуть потрапити в будинок, залетіти на горище або дах і стати причиною пожежі.
У квартирах і приватних будинках не рекомендується при святкуванні Нового Року запалювати будинку бенгальські вогні, використовувати вибухають хлопавки, запалювати на ялинках свічки, прикрашати їх іграшками з легкозаймистих матеріалів. Не залишайте без нагляду ввімкнені електроприлади.
У разі найменших ознак загоряння негайно повідомте в Службу порятунку – 112 (безкоштовно), евакуюйте людей і приступіть до гасіння вогню підручними засобами. Дотримуючись зазначених вимог, ви гарантуєте собі гарний настрій і веселе свято.