Обираємо іграшки правильно

Серед усього розмаїття дитячих іграшок нескладно загубитися. При цьому дитяча іграшка повинна не тільки подобатися дитині і бути цікавою, а й підходити за віком, бути безпечною, відповідати багатьом нормативам і стандартам.

 

Що купити?

 

Не знаєте, що саме купити в подарунок, а у дитини явних захоплень ще немає? Орієнтуйтеся на вік. Так, дітям до року зазвичай купують брязкальця, невеликі плюшеві іграшки, кубики середніх розмірів і пірамідки з кілець. Для дітей від року до трьох можна вибрати іграшковий посуд, пластилін, мозаїку або пальчикові фарби.

 

Для дітей старше трьох років підійдуть інструменти для малювання, наприклад дошка та кольорова крейда, фарби і фломастери, також можна купити різні розвиваючі набори. Майже безпрограшний варіант – це ляльки з аксесуарами, солдатики і машини, а також іграшки у формі тварин або персонажів мультиків. Дітям постарше, вже після шести років, будуть цікаві радіокеровані моделі автомобілів, складні дрібні конструктори, ляльки та реалістичні аксесуари, настільні ігри, головоломки, автомати, пістолети, фігурки військових, шумові музичні інструменти.

 

Правила вибору дитячих іграшок

 

Вибираючи іграшку, придивіться до неї, прочитайте все, що написано на упаковці.

 

Матеріал. Іграшка повинна бути виготовлена ​​з безпечних матеріалів. Не купуйте іграшки, зроблені з натурального хутра і деревної кори, крім того, іграшки зі шкіри не рекомендовані для дітей до 3 років. Вибираючи м’які іграшки, варто пам’ятати, що у них повинен бути щільний і добре прошитий ворс, так як вони можуть линяти. Також в м’яких іграшках скупчуються бактерії, і вони можуть стати джерелом інфекцій, тому це не кращий варіант для самих маленьких діток і тих, хто схильний до алергічних реакцій.

 

Форма. Іграшка повинна бути без гострих виступаючих частин, задирок і гострих кутів, об які дитина може поранитися.

 

Колір повинен бути максимально природним. По-перше, це не порушує уявлення дитини про реальний світ, а по-друге, іграшки занадто яскравих кольорів можуть лякати дітей і містити токсичні барвники. Також варто уникати чорних і яскраво-червоних іграшок, вони можуть бути погано сприйняті дитиною. При виборі варто враховувати, що до 4 місяців діти найкраще бачать жовтий та оранжевий, а після 6 місяців розрізняють майже всі кольори веселки.

 

Запах. Не соромтеся прямо в магазині принюхатись до іграшки. Вона не повинна мати стійкого неприємного запаху, а якщо має, значить, вона виготовлена ​​з токсичних матеріалів.

 

Інструкцію варто вивчити заздалегідь, ще до покупки. Інструкції щодо правильного використання іграшки можуть бути нанесені як на саму іграшку, так і на упаковку чи етикетку або бути в формі вкладиша.

 

В інструкції повинна бути вказана наступна інформація:

 

  • про необхідність складання іграшки саме дорослим (для іграшок, які не повинні збиратися дитиною);
  • про наявність деталей, потенційно небезпечних для дитини в разі неправильної установки іграшки (для гірки з дошкою для ковзання, підвісних гойдалок, кілець, трапецій, канатів і т. п.);
  • по експлуатації іграшки та запобіжних заходів;
  • попередження про можливість виникнення нещасних випадків при недотриманні запобіжних заходів;
  • вказівка ​​про зберігання іграшки в місцях, не доступних для дітей у віці до 3 років;
  • про необхідність регулярних перевірок основних елементів іграшок (батарейок, підвісних пристроїв, кріплень, відтяжок);
  • вказівки по обережному користуванню іграшкою, щоб уникнути падінь або зіткнень, що викликають травми;
  • рекомендації по використанню захисного обладнання: шоломів, рукавичок, налокітники, наколінники (для іграшок – роликових ковзанів і роликових дощок).

 

Попереджувальні написи. Зверніть увагу на правила безпечного використання іграшки.

Наприклад:

«Не рекомендовано дітям до 3 років» – на іграшках, які становлять небезпеку для дітей у віці до 3 років;

“Увага! Користуватися тільки під безпосереднім наглядом дорослих»- на іграшках функціонального призначення, які становлять небезпеку для дітей;

«Обережно! Щоб уникнути можливості заплутування дитини зніміть іграшку, коли дитина почне підніматися на руках і колінах!» – на іграшках, які використовуються в колисці, дитячому ліжку або колясці.

 

Тематика. Купуйте такі іграшки, які не завдадуть шкоди психіці дитини. Психологи не рекомендують купувати дітям різних монстрів, мутантів і т. д.

 

Реалістичність. Фахівці рекомендують вибирати іграшки, які схожі на реальних звірів або людей, щоб дитина могла проводити аналогію.

 

Звук не повинен дратувати слух і лякати дитину. Якщо іграшка з музичним супроводом, перед покупкою прослухайте всі мелодії і переконайтеся в тому, що малюк не злякається. Крім цього, зверніть увагу на гучність звуку або можливість його регулювання. До речі, при покупці музичних духових іграшок зверніть увагу на місця для дотику з губами дітей – вони повинні бути виготовлені з матеріалів, що легко дезінфікуються та не всмоктують вологу.

 

Деталі. Незнімні деталі іграшок, виготовлені з твердих матеріалів, наприклад металів, деревини або пластмаси, повинні бути встановлені так, щоб дитина не могла захопити їх зубами. Якщо ж деталі відокремлюються від іграшки, то вони не повинні мати гострих кромок і кінців.

 

Вік дитини. При виборі іграшки обов’язково зверніть увагу на вік, для якого іграшка призначена. На споживчому пакуванні або вкладиші обов’язково повинна бути вказана інформація про вік дітей, для яких призначена конкретна гра чи іграшка, зокрема:

  • до року;
  • від року до 3 років;
  • від 3 років до 6 років;
  • від 6 років до 10 років.

Місця купівлі. Купуйте іграшки тільки в спеціалізованих магазинах, не купуйте іграшки «з рук» в місцях несанкціонованої торгівлі.