Звернення Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків:

Від Nepman

         Шановні батьки! Життя та здоров’я наших дітей – це найбільша цінність у житті. У період дитинства відбувається становлення особистості наших дітей, та закладання необхідних для подальшого життя знань, умінь та навичок. Саме у цей період дитина набуває необхідного життєвого досвіду та потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту. А навчити малечу безпечно поводитися вдома, на вулиці, на дорозі – це обов’язок кожного дорослого, який знаходиться поруч з нею.

        Дитинство – найважливіший, самобутній і неповторний період установленні особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок. Дуже важливо навчити маленьку людину цінувати здоров’я і відповідно ставитися до своєї безпеки.

       Дорогі мами і тата, бабусі і дідусі! Думаємо, усі ви розумієте, що основна відповідальність за дітей і онуків лежить на вас. Їм в першу чергу потрібні ваша турбота, увага, любов.

Забезпечення безпеки сім’ї, а особливо дітей має дуже важливе значення. Саме через щоденне спілкування зі своїми дітьми ви дізнаєтеся про проблеми і питання, які їх хвилюють і, вирішуючи з ними ці проблеми, допомагаєте їм навчитися правильно поводитися в тій чи іншій ситуації.

      Тому перше правило свідчить: як можна частіше розмовляйте з дітьми, допомагайте вирішувати їх, нехай навіть дріб’язкові, на вашу думку, проблеми.

      Спостерігаючи за грою дитини, ми дивимося на себе з боку. А значить, нам самим потрібно бути обережними і уважними, знаючи, що нашу дію дитина може відтворити з точністю до найдрібніших деталей. Тому, скільки б разів ви не повторювали, що постійно необхідно дотримуватись правил безпеки, дитина ніколи їх не виконає, якщо ви самі не будете чітко їх виконувати.

      Тому правило друге: якщо хочете навчити дитину правилам безпеки, перш за все самі виконуйте їх, а найкращий спосіб – власний приклад.

                        Основними правилами, якщо дитина залишається сама дома, мають бути:

1. На видному місці напишіть телефони, по яких він може швидко зв’язатися (ваша робота, мобільний, служба порятунку «101», міліція «102», швидка допомога «103», сусіди).
2. Постійно повторюйте правила безпеки, влаштовуйте маленькі іспити, розбирайте помилки.
3. Самі неухильно виконуйте правила безпеки. Будьте прикладом.
4. Приберіть всі предмети, якими він може поранитися.
5. Перевірте, чи не залишили ви включеною воду або газ, чи вимкнули електронагрівальні прилади.
6. Не залишайте на видних місцях пігулки та інші ліки.
7. Вирушаючи з будинку, прибирайте ріжучі предмети та сірники, запальнички.
8. Навчить правильно поводитися з телевізором, комп’ютером та електрочайником.
9. Поясніть, що лазити в електричні розетки заборонено, а тим більше засовувати в них сторонні предмети.

Бажаємо вам щастя батьківства, пишатися успіхами своїх дітей, а головне – завжди бачити їх здоровими й усміхненими. А вашим дітям побажаємо міцного здоров’я, успіхів, радісного, змістовного та безпечного відпочинку.