Правила поведінки здобувачів освіти

Правила поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини. Вони спрямовані на формування позитивної мотивації у поведінці учасників освітнього процесу та реалізацію підходу, заснованого на правах людини, а також базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу, Положенні про ДНЗ.

Правила перебування здобувачів освіти в ЗДО

1. Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь, який опитує батьків про стан здоров`я, вимірює температуру (в період карантину тощо)

2. Не приводити до садочка дітей з підвищеною температурою тіла, кашлем та іншими симптомами захворювань. Хворі діти в дошкільну установу не приймаються.

3. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.

4. Після перенесеного захворювання діти в дитсадок приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, довготривалості та проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.

5. Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома: батьки зобов`язані приводити дитину в дошкільний заклад чистими, охайно та по сезону одягненими.

6. Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.

7. Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.

8. Заборонено одягати на дітей прикраси, ланцюжки, так як все це може загрожувати життю і здоров`ю дітей, бути втраченими.

9. Приводити дитину в ясла-садок не пізніше 8-ї години ранку.

10. Забирати дитину не пізніше 16.00 год. (для батьків, які оформили заяви до чергових груп – не пізніше 17.30 год. та 18.30 год.)

11. Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні негайно повідомити про це персонал дошкільного закладу.

12. У разі відсутності дитини більше 3-х днів батьки повинні надати медичну довідку.

13. Відправляючись у відпустку батьки повинні написати заяву.

14. Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряти особам, що не досягли 16 років та особам у нетверезому стані.

15. Оплату за утримання дитини в дитячому садку необхідно здійснювати до 10-го числа місяця, так як ці кошти ідуть на закупівлю продуктів харчування для дітей.

16. Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі – в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.

17. Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.

18. Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.

19. Якщо дитині сподобалася іграшка свого однолітка, слід чемно попросити її у нього.

20. Не можна брати іграшки, дидактичні посібники без дозволу вихователя.

21. Діти дошкільного віку повинні звертатися до дорослих по імені та по батькові.

22. Обладнання групи, іграшки, дидактичні посібники, книги, спортивний інвентар не можна ламати.

23. Про всі зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователя або завідувача.

24. Виконувати правила внутрішнього розпорядку.