Збереження ресурсів через заощадження

В умовах сьогодення надзвичайно важливо донести до свідомості дітей думку про вичерпність природних ресурсів. Роботу з розвитку фінансової грамотності дітей необхідно починати саме з дошкільного віку – коли малюками набувається первинний досвід в елементарних економічних відносинах. 

Дітям не зайвим буде знати, що достатня кількість фінансових ресурсів відкриває перед ними більше можливостей. Чим раніше діти дізнаються про ролі грошей у приватному, сімейному та суспільному житті, тим раніше можуть бути сформовані в них корисні фінансові звички.

Мета економічного виховання: сприяти розвитку реального економічного мислення, інтересу до економічних знань.
Завдання:
1. Формування економічного мислення через знайомство з елементарними економічними поняттями (гроші, товар, заробітна плата).
2. Знайомство дошкільників з професіями.
3. Формування економічного мислення.
4. Розкриття сутності поняття «дохід» (заробітна плата).
5. Ознайомлення дітей з веденням господарства.
6. Розширення уявлень про грошові знаки (монета, купюра).
7. Формування на доступному рівні взаємозв’язку понять «праця – продукт – гроші», усвідомлення того, що вартість продукту залежить від якості, вкладеної праці та собівартості.

Ділимося авторським шаблоном лепбуку “Подорож з Дашею”. В ході гри з посібником діти повторять назви професій та знарядь праці, зрозуміють різницю між потребами та бажаннями, познайомляться з народними прислів’ями та приказками за темою, дізнаються звідки беруться продукти, начаться взаємодіяти з однолітками.

До набору входять: шаблон фону, кишеньки для карток та ігор, дидактичні ігри “Порахуй”, “Хто як гроші заробляє?” (джерело – сайт neposed.net), “Звідки беруться продукти?”, “Потреби та бажання”, гроші з мультяшними героями для сюжетних ігор “Магазин”, “Банкомат”, зображення грошей України, гра-бродилка “Подорож монетки” (+шаблон кубика для гри). Порядок розміщення кишеньок – довільний.

За виключенням гри “Хто як гроші заробляє?” шаблон та дидактичні ігри виготовлено творчою групою закладу для постійних читачів нашого сайту та блогу. НЕ ДЛЯ ПРОДАЖУ.