День безпечного інтернету

Від Nepman

7 лютого у світі відзначається Міжнародний день безпечного Інтернету 

День безпечного Інтернету запровадили для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. Інтернет – це потужний інструмент з величезними можливостями для навчання, підвищення кваліфікації та набуття нових здібностей та знань, а також громадської діяльності. Однак з можливостями приходять ризики. Цифровий світ не визнає жодних кордонів, і тому нам потрібно, щоб усі долучились до роботи таким чином, щоб забезпечити безпечніший цифровий досвід для всіх нас, а особливо для молодших користувачів.

Відео про безпеку в Інтернеті від Координатора проектів ОБСЄ в Україні:

 “Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу” 

“Захисти свою персональну інформацію”

Боротьба з насильством проти дітей в Україні:

Відеоурок 1 – Захист дітей онлайн

Відеоурок 2 – Сексуальний шантаж

Відеоурок 3 – Секстинг

Відеоурок 4 – Секс-чатинг

Відеоурок 5 – Грумінг

Відеоурок 6 – Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» від проєкту Ради Європи  «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

Рекомендації  Міжнародного союзу електрозв’язку щодо захисту дітей у цифровому середовищі:

Міні-книга про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі та робочий зошит від Міжнародного союзу електрозв’язку

Вебінари Школи онлайн-безпеки дітей

Ресурси про День безпечного Інтернету: