Обережно! Ожеледь!

Ожеледиця – це лід або шар снігу, утрамбований до твердого стану, який утворює слизьку поверхню. Ожеледиця виникає там, де перед заморозками стояла вода, або там, де через рух транспорту або великої кількості пішоходів випав сніг ущільнюється. Найчастіше це відбувається на проїжджій частині доріг і тротуарах. За статистикою, близько 40% всіх ДТП в зимовий час викликано ожеледицею та снігом. Основна умова руху для водіїв – обачність, низька швидкість і виняткова обережність. Пішохода при ожеледі підстерігають дві небезпеки – посковзнутися і впасти або потрапити під машину. З настанням холодів зростає кількість вуличних травм: удари, вивихи і переломи. За даними медиків, в такі дні кількість постраждалих збільшується в рази.

Щоб зменшити ймовірність падіння, необхідно дотримуватися таких правил поведінки при ожеледі:

  1. Підберіть неслизьке взуття з підошвою на мікропористій основі, відмовившись від високих каблуків.
  2. Дивіться собі під ноги, намагайтеся обходити небезпечні місця. Якщо крижану “калюжу” обійти неможливо, то пересувайтеся по ній, як лижник, невеликими легкими кроками.
  3. Будьте гранично уважні на проїжджій частині дороги: не поспішайте і, тим більше, не біжіть.
  4. Намагайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею.
  5. Наступати слід на всю підошву, ноги злегка розслабте в колінах.
  6. Руки по можливості повинні бути вільні, намагайтеся не носити важкі сумки, не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність падіння.
  7. Літнім людям рекомендується використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю з загостреними шипами.
  8. Якщо Ви посковзнулися, присядьте, щоб знизити висоту падіння. У момент падіння постарайтеся згрупуватися, і, перекотившись, пом’якшити удар об землю. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках.
  9. Не поспішайте піднятися, огляньте себе, чи немає травм, попросіть перехожих людей допомогти Вам.

Пам’ятайте: особливо небезпечні падіння на спину, горілиць, так як може статися струс мозку.

При отриманні травми обов’язково зверніться до лікаря за наданням медичної допомоги.