Небезпечні бурульки

Населенню рекомендовано: дотримуватися обережності і, по можливості, не підходити близько до стін будинків. При виході з будівель звертати увагу на скупчення снігових мас, криги і “бурульок” на дахах, по можливості, обходити місця можливого їх обвалення. Особливу увагу слід приділити безпеки дітей.

Якщо під час руху по тротуару ви почули нагорі підозрілий шум – не можна зупинятися, піднімати голову і розглядати, що там сталося. Можливо, це схід снігу або крижаної брили. Треба якомога швидше притиснутися до стіни, козирок даху послужить укриттям.

Не слід залишати автомобілі поблизу будівель і споруд, на карнизах яких утворилися бурульки і нависання снігу. Необхідно пам’ятати, що найчастіше бурульки утворюються над водостоками, тому ці місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Їх необхідно обходити стороною.

Крім того, слід звертати увагу на обмерзання тротуарів. Зазвичай більш товстий шар криги утворюється під бурульками.

При виявленні бурульок, що висять на даху вашого будинку, необхідно звернутися в обслуговуючу організацію. Працівники комунальних служб повинні відреагувати на ваше повідомлення. Згідно з існуючими нормами, відповідальність за всі травми, отримані перехожими, несуть керівники обслуговуючих підприємств, споруд незалежно від форм власності.

Роботи повинні бути організовані відповідно до вимог техніки безпеки. На місцях очищення повинні бути встановлені знаки, що забороняють пішохідний рух і огорожі. Сніг, скинутий з дахів, повинен негайно вивозитися власниками будівель.

Треба бути дуже уважними і не ходити під навислими над головою бурульками, обходити подалі місця можливого сходження снігових лавин з даху будівель.