6 порад як виростити багату та успішну дитину

Багато в чому подальший успіх малюка у дорослому житті залежить від самих батьків! А саме – від тієї системи виховання, яку вони обрали. Перерахуємо деякі правила виховання, які, на думку численних досліджень, допоможуть вашій дитині стати успішною.

 

ПРАВИЛО І

Навички самообслуговування

На думку Джулі Літкотт-Хеймс, екс-декана в Стенфордському університеті, дітей з дитинства треба привчати до роботи по дому. «Якщо ви звільняєте своє маля від роботи по дому, то не вкладаєте в його свідомість думку про те, що кожен повинен вносити свій вклад в загальне благополуччя сім’ї». На думку Джулі, ті люди, які активно допомагали батькам по господарству, в дорослому віці краще співпрацюють з колегами, є більш чуйними, здатні брати на себе відповідальність за якусь справу. Мало того: для них з раннього дитинства праця – невід’ємна частина життя.

 

ПРАВИЛО ІІ

Соціальні навички

Дослідники університету Дьюка в Пенсільванії багато років спостерігали за більш ніж 700 дітьми, починаючи з дитсадівського віку і аж до їх 25-річчя. І вони виявили цікаву річ: якщо в дошкільному віці дитина має хороші навички спілкування з дітьми, то, будучи дорослою, легше вступає в контакт, вміє краще домовлятися. Крім того, в результаті 20-річних спостережень з’ясувалося, що більш соціально адаптовані діти, як правило, частіше мають вищу освіту і стабільну роботу.

 

ПРАВИЛО ІІІ

Гармонійні стосунки між батьками

Якщо в родині конфлікти між татом і мамою вважають нормою, дитина ризикує не мати успішної кар’єри в майбутньому. Так стверджує група дослідників з університету штату Іллінойс. Керівник відділу розвитку людини і спільноти в коледжі РСТРА в Університеті штату Іллінойс Роберт Хьюз-молодший також відзначає цікаву деталь: дитина, що виросла в неповній сім’ї, більш успішна в майбутньому, ніж та, яка виросла в атмосфері скандалів і сварок.

 

ПРАВИЛО ІV

Раннє навчання математиці

Масштабне дослідження 2007 року, проведене на території США, Канади та Англії, виявило, що раннє знайомство з азами математики дає дитині переваги в майбутньому кар’єрному і матеріальному успіху. Аналіз даних 35 000 дітей дозволив вченим зробити висновок, що навчання математиці важливо не тільки для майбутніх досягнень в точних науках, а й для оволодіння читанням і письмом.

 

ПРАВИЛО V

Ставлення до невдач

Протягом декількох десятиліть психолог Стенфордського університету Карол Двек вивчала ставлення до успіхів і невдач – і прийшла до цікавих висновків. Одні люди вважають, що характер, інтелект і творчі здібності – це те, чого ми не можемо змінити. Для таких «фаталістів» головне в житті – за всяку ціну уникнути невдач і провалів. Інші люди мають «мислення зростання»: вони сприймають проблеми як виклик, як можливість поліпшити себе, навіть ризикуючи вийти за рамки зони комфорту. Якщо у дитини сформовано «мислення зростання», він з більшою часткою ймовірності досягне висот в кар’єрі і фінансовому рівні життя.

 

НАЙГОЛОВНІШЕ ПРАВИЛО – VI

У щасливих та люблячих батьків – щасливі та успішні діти! Кохайте і будьте коханими!

Залишити відповідь